Jdi na obsah Jdi na menu
 


jen poločas?

14. 8. 2011

 

TJ KUČEROV – SK ROSTEX VYŠKOV „B“ 0:7 (0:5)

branky: 5´. Jiří BABICA, 8´. Lukáš AMBROZ, 29´. Jiří BABICA, 36´. Lukáš RYCHLÍK, 43´. Jiří BABICA, 62´. Lukáš RYCHLÍK, 65´. Jiří BABICA

ŽK: 18´. VALACH (faul na L. Ambroze), 62´. VÍT (faul na V. Novotného) – 58´. V. NOVOTNÝ (faul)

rozhodčí: ČERVINKA (Slavkov u Brna)

diváků: 80


 

hráno v neděli 14. srpna 2011 od 16:30 na hřišti v Kučerově v rámci 1. kola III. třídy skupiny „A“


 

SESTAVA SK ROSTEX VYŠKOV „B“


 

Robin FIALA – Miroslav MATOUŠEK, Jaroslav SCHINDLER ©, Jan BARIČÁK, František ŠPRTA (58´. Jaroslav ERTL) – Lukáš MRNUŠTÍK (71´. David GOTTVALD), Martin SURALA, Lukáš RYCHLÍK, Václav NOVOTNÝ (66´. Martin HLAVÁČEK) – Lukáš AMBROZ, Jiří BABICA

 

K prvnímu mistrovskému utkání po znovuzaložení „B“ týmu odjížděl Vyškov na horkou a malou půdu do Kučerova.

Utkání pikantní zejména pro gólmana Robina Fialu, jenž ještě na jaře nastupoval právě za Kučerov.

Kapitánskou pásku na levý biceps dostala ikona Jaroslav Schindler.


 

Vyškovští se do domácích pustili zhurta, již ve druhé minutě zleva centroval Lukáš Mrnuštík, adresáta bohužel míč nenašel.

Domácím do velkého vápna pomohl Jan Baričák, když u autové čáry fauloval, Zahradníček zkusil z úhlu poslat balon do brány, naštěstí trefil pouze boční síť.

O minutku později si narazil kapitán Schindler ve středovém kruhu se Suralou, poté stoper Vyškova vyslal kolmici na Babicu. K forvardu hostů se balon se štěstím odrazil od nohou zkoprnělého beka Kučerova, čehož Babica využil a vystřelil k levé tyči. Ani 196 cm nepomohlo domácímu čapaři Paštěkovi k úspěšnému zákroku – 0:1.

Po inkasování na chvíli domáci ofenzivně ožili, obrana vyškova měla plné nohy práce, stoper Schindler měl plnou pusu práce... Naštěstí náznak na obléhání svatyně Robina Fialy zůstal bez úhony, největší rušno v „16“ Vyškova při rohu Kučerova v osmé minutě. Kop od praporku nebyl zahrán ideálně, Jan Baričák balon odhlavičkoval k nohoum Lukáše Mrnuštíka, mladý halv poslal balon Jiřímu Babicovi, ten vyexpedoval balon Lukáši Ambrozovi, který zvýšil pohotově a pohodově na 0:2.

Překrásnou střelu vypustil z nártu Jiří Babica, bomba z třiadvaceti metrů skončila na spojnici v pravé části brány!

Domácí po standartní situaci vsítili branku, která nebyla pro offsidové postavení uznána, tento moment patřil k nejemocionálnějšímu za celý zápas. Domácí se hodně zlobili, čemuž se nedivím, ale praporek OPR byl včas nahoře...

Vyškované se neuspokojili s dvoubrankovým vedením, i nadále se snažili o ofenzivní hru, napřídklad v 17. minutě centroval Lukáš Mrnuštík, střelu Jiřího Babici zblokoval domácí hráč.

První žlutou kartu uviděl domácí Valach v 18. minutě za hrubý faul na Lukáše Ambroze. Právě agilní Ambroz vybojoval ve 29. minutě balon ve středu hřiště, nahrál míč svému drysickému dvojčeti Babicovi, po střele „Báby“na imaginární světelné tabuli svítil stav 0:3.

Babica byl při chuti, jeho dvorní zásobovač Mrnuštík jej cetntrem naleznul ve 32. minutě, do rány vloženo moc razance=přestřel brány Martina Paštěky.

Stoper Vyškova Jaroslav Schindler si pohrál s domácími beky v minutě let Krista, nahrál Lukáši Ambrozovi, bohužel i teď bylo pro hráče Vyškova 244 cm výšky brány málo.

Chytrou střelu vyslal Lukáš Rychlík deset minut před poločasem, domácí brankář míč ukryl do koše jako indický fakír svou kobru.

Rychlík se mezi střelce jen zapsal, ve 36. minutě mu nahrál Miroslav Matoušek, Rychlík udělal slalom jako Alberto Tomba v dobách své největší slávy a zvýšil na 0:4.

Pátá branka v síti domácích padnula dvě minuty před koncem první půle, Rychlík zakombinoval s V. Novotným, jenž našel Babicu – vyškovský střelec se nezmýlil – 0:5.


 

Druhý poločas začal vlažně, ani jedno mužstvo nedokázalo vyzrát na svého protivníka. Po deseti minutách byl ze hry stažen levý bek František Šprta, nahradil jej Jaroslav Ertl, porvé došlo k přeskupení v sestavě hostů.

Velkou hrubku vymyslel Miroslav Matoušek v 57. minutě, naštěstí tým podržel gólman Robin Fiala.

Na karty vyrovnáno od 58. minuty, žlutý kartonek si z rukou svého krajana prohlédnul Václav Novotný za faul u střídačky Vyškova.

Remízový stav karet netrval moc dlouho, do role Zorra mstitele se domácí Vít vžil v 62. minutě, faul na Václava Novotného nebyl vskutku pěkný.

Z následného trestného kopu cca 25 metrů od brány padnula nejkrásnější branka zápasu – k balonu se postavila dvojice Lukášů: Rychlík a Ambroz. Z dvojice Lukášů balon vystřelil ten rychlejší, balon břinknul o pravou tyčku asi 20 cm pod břevnem a třepal se v síti – 0:6.

Sedmá branka na sebe nenechala dlouho čekat, Jiří Babica v 65. minutě po střele Václava Novotného upravil na 0:7.

Poté se Václav Novotný odebral na střídačku, na placu jej nahradil Martin Hlaváček.

Poslední výměna se konala v 71. minutě, vyškovskému realizačnímu týmu se ozval se zdravotními problémy Lukáš Mrnuštík, na hřiště vběhnul David Gottvald.

Do konce zápasu si „B“ tým Vyškova vytvořil dvě šance, myslím, že si Jiří Babica půjde v pondělí na Živnostenský úřad ve Vyškově zažádat o vydání listu na obor zedník. Obě šance solidně zazdil...

Nejprve v 73. minutě uháněl sám na Martina Paštěku, úspěšnější byl domácí gölman, který jeho pokus chytil, i na podruhé balon Paštěka přilepil do rukavic, střele předcházel pas od Lukáše Ambroze.


 

První zápas tedy „B“ muži Vyškova zvládnuli, výhrady jsou ke hře ve 2. půli, tyto nedostatky si vyříkáme sami na tréninku, nebudeme dávat návody soupěřům.

Další zápas sehrajeme v neděli 21. 8. 2011 od 10:00 na vedlejším hřišti ve Vyškově, kdy nám stanou hráči vedení koučem Antonínem Horváthem – TJ Moravské Málkovice.


 

zpracoval: Petr UHLÍŘ

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Gratulace

(Radek Klepáček, 14. 8. 2011 20:09)

Blahopřeji jak celému týmu tak Jirkovi k hetrick :)